Game

Sahte Cyberpunk 2077 Android’de tehlike saçıyor

Merakla beklenen Cyberpunk 2077, teslimatıyla birlikte viral oldu. Böylesine ünlü kreasyonlar sayesinde, öncüler ve yaramaz kişiler müşterileri kolaylıkla yanıltabilir. Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan Cyberpunk 2077 Android formu, tasarımından dolayı birçok kişi tarafından mizaha dönüştü. Her durumda, tehlike göze çarpmayan bir buz parçasında yatmaktadır.

Cyberpunk 2077’nin evrensel bir versiyonunun gelmesi durumunda, oyunun tasarımcısı olan Cd Projekt RED tarafından gönderilecektir.

Sahte Cyberpunk 2077, Android telefonlarda müşteri bilgilerini tehlikeye atıyor

Kaspersky Lab’de Android kötü amaçlı yazılım uzmanı olarak hizmet veren @ Sh1shk0va, Twitter gönderisinde müşterilere tehdidin ne kadar inanılmaz olduğunu anlattı. Cyberpunk 2077’nin evrensel bir biçimi olmadığı gibi, yüklenen giriş aslında BlackKingdom fidye yazılımının bir çeşidi olan CoderWare adlı kötü amaçlı yazılımdır.

Telefon kodlandıktan sonra ekrana gelen ekran, müşterinin belgelerinin cıvatalı olduğunu ve taksit yapılması durumunda kayıtların açılacağını belirtir. Taksitlerde 500 $ ve mümkünse – 10 saat belirtilir. Çok sayıda kötü amaçlı yazılımda olduğu gibi, bitcoinlerde nakitten bahsedilir, bu nedenle izlenemez. Ödemenin şüphesiz belgelerinizi kurtaracağını belirtmekte fayda var.

Shishkova, Android’de sahte Cyberpunk 2077’nin bir ödül ödemeden çözmenin bir yolu olduğunu da belirtti. CoderWare, belgeleri kurtarmanıza izin veren yazılımın şifresini çözerek oluşturulmuş sabit kodlu bir anahtara sahip olabilir. Bununla birlikte, bu anahtar için aynı token garantisi yoktur.

Sahte Cyberpunk 2077, Google Play Store arayüzünü kopyalayan ve istemcileri durduran alternatif bir siteden indirilebilir. Fidye yazılımı teknik olarak Play Store’da mevcut değildir.

Show More

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close