Game

Sony, Cyberpunk 2077’yi terk etti

Oyun geliştiricisi Clean Disc Venture Red’in uzun süredir uğraştığı bir oyun olan Cyberpunk 2077, geçtiğimiz günlerde oyunculara tanıtıldı. Buna rağmen, oyunun piyasaya sürülmesinden sonra birçok özel sorun vardı. Pek çok müşteri, Cyberpunk 2077 hakkındaki olumsuz yorumlarını, özellikle sakinleştirici tarafında çok fazla hata yaparak paylaştı. Tehlikeyi gören Sony, Cyberpunk 2077’yi PS Store Index’ten düşürdü.

Sony’nin Cyberpunk 2077 bildirisi: parada indirim yapılacak

Oyunun rahatlık ve oyuncuları yanıltma açısından zayıf performansına sessiz kalmayan Sony, web medyasında ve web sitesinde, PlayStation Store üzerinden oyunu satın alanlara indirimli olarak fon sağlanacağını duyurdu. Oyunu ortadan kaldırmanın tüketici sadakatini garanti altına almak anlamına geldiği de söylendi.

Sony tarafından PS Store endeksinden bırakılan Cyberpunk 2077’ye ne zaman döneceğine dair herhangi bir ayrıntı yok. Organizasyona göre oyun, bir sonraki duyuruya kadar PS Store’da satışa sunulmayacak. Tamamlanan Sony onayını ve iade döngüsünün inceliklerini görmek için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Gerçekte, PlayStation 4 tarafındaki iyileştirme sorunlarına yönelik ilk adım, oyun mühendisi Disc Undertaking Red tarafından atıldı. Organizasyon oyunculardan özür diledi ve ihtiyacı olanların oyunu birkaç hafta içinde geri yükleyebileceğini söyledi.

Cyberpunk 2077, güncellemeler daha sonra gelecek ve PS Store’a geri dönecek şekilde PS4 tarafında oynanacak şekilde ayarlandı.

Cyberpunk 2077 Yükseltme Planı

Oyunda yaşanan sorunların ardından dikkatler ilerideki güncellemelere çekildi. Genel güncelleme programı aşağıdaki gibiydi:

Aralık: Güncelleme 20 Aralık’tan önce yayınlanacak.

Aralık / Ocak: Yeni iyileştirmeler kullanıma sunulduğunda sürekli olarak güncellenecektir.

Ocak: düzeltme 1, ilk önemli güncelleme.

Şubat: 2 numaralı düzeltme, ikinci önemli güncelleme.

En son konfor 2021’de PS5 ve Xbox Arrangement X için güncellenecek (kesin tarih yok).

Show More

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close