Game

Cyberpunk 2077’nin bir PS1 oyunu olma olasılığını düşünün.

Cyberpunk 2077, bir PS1 oyunu olsaydı nasıl görünebilirdi? Söylemeliyim, yine de eğlenceli olacak. Eski ama eskimeyen oyunlardan biriydi, anlaşmaları şu an olduğundan daha yüksek olacak ve finans uzmanlarını o kadar rahatsız etmeyecekti. Açıkçası, bir gün biri dışarı çıktı ve meşgul oldu … Sadece oldu! Anders Lundbjork adlı bir YouTube müşterisi, Cyberpunk 2077’nin PS1’de ne olacağı ve içindeki hataların nasıl tespit edileceği hakkında bilgi yayınladı. Komik bir videoydu.

Cyberpunk 2077 bir PS1 oyunu olsaydı böyle olurdu

Piksel sanatı? Birden çok yüzü olan eylemler? Harika anılar mı yaşıyorsunuz? Her birini tek bir videoya sığdırabilirsek, bu, başlığında altta bıraktığım video gibi olur.

Gece Şehri yollarında turunuza piksel piksel seçebileceğiniz resimlerle başlayan W, yoğun saatlerde çıkmazda kendisine doğru giden araçların ortadan kaybolmasını ayrı ayrı gözlemliyor. Ne kadar doğal Bu noktada yaya geçidi boyunca hareket eden yapay zeka, ayırıcıya gitmeye devam ediyor. Neredeyse kesinlikle bir gün gerçekliğe hakim olacağına ve kaldırımı izleyeceğine sahip olsak da, şimdiki davranışını öneriyoruz. Açıkçası, orada bitmiyor. Karakterimiz W araca yumruğuyla yumruk atıyor, ardından içerideki yapay zeka “Bunu yapma” diyor ve dehşet içinde çömeliyor.

Hepiniz ne olacağını hemen anlıyorsunuz, anlaşılmaz güçlerini bir darbe ile çözen bilgisayar zekası, şimdiki zamanın neye benzediğine ilk bakışını atıyor ve bu anda cennete sonsuz bir yolculuğa çıkıyor. Açıkçası, bir gün büyüleyici bir insan yapımı bilinçle tanışacağız … Bu arada, bir başka insan yapımı zihinsel güç de asfaltta sonsuz yolculuğuna devam ediyor. Koridorları çıkış olarak kullanan yol arkadaşımız ilgiyi hak ediyor. Sonuç, muhtemelen bildiğimiz gibi, anında ortadan kaybolan yapay bir bilinç ve diğer şeyler eşit olduğunda aptallıktır. Ve işte Gece Şehri! Cyberpunk 2077 bir PS1 oyunu olsaydı durum böyle olurdu! Dakika….

Johnny Silverhand ekrana geldikten sonra iş hazır. “Mühürlü samurayları yok edilenlerden uyandırın!” destansı geçişini ve destansı çıkışını hatalarla yapar. Bu noktada bizim için en kötü rüya PS1 hata ekranı … Üstelik bu son! Umarım izlemeyi benim kadar sevmişsinizdir, bu oyunu sevmeme rağmen, böceklerden kaynaklanan rahatsızlığı oldukça eğlenceli ve harika bir dille anlatan çok kıkırdıyorum.

Biraz ciddiyet. Biliyorsunuz, oyunun anlaşmaları inanılmaz bir başarıydı. Harika çalışan bazı reklam püf noktaları var. Ancak, oyun oynanmadan önce oyun anlaşmaları yapıldı. Önceden talep üzerine 8.000.000 kopya satan ve promosyon başarılarını daha teslimattan önce gösteren oyun hızla enerji kazandı. Bu, yeni CDPR oyununu tarihte en çok satan bilgisayar oyunu yaptı. Oyunun teslim edildiği gün, gösteri için tüm masraf ve harcamalar karşılandı. Şimdiye kadarki rakamlar, oyunun teslim edilmesinden bu yana 5.000.000 kopya satıldığını gösteriyor.

Ne yazık ki, stüdyonun hükümdarlığından ve işçileri perişan eden sayısız gecikmeden sonra, oyunun ne zaman piyasaya sürüleceğine dair çok çeşitli garantiler verdiler. Bunların önemli bir kısmı, tamamlanmamış bir oyunu PlayStation Store’dan silmek gibi görünüyordu. Uygun dilde yazın; Projekt RED CD’si için berbat bir hafta oldu. Bunu akılda tutarak, bugün verimli anlaşmaları duyurmak için doğru zaman değil. Daniel Ahmad’ın Twitter’da söylediği gibi, tüm hesaplardaki bu iddia, oyunculara değil, ilgili finans uzmanlarına yöneliktir.

Show More

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close